DERMFILLER KWAS HIALURONOWY USIECIOWANY

HA Dermfiller to usieciowany kwas hialuronowy w postaci żelu stosowany do augmentacji tkanek. Preparat HA Dermfiller zawierający usieciowany hialuronian sodu jest jałowym, biodegradowalnym, wiskoelastycznym, przezroczystym, bezbarwnym, izotonicznym i jednorodnym żelem do wstrzykiwań. To rodzaj stabilizowanego kwasu hialuronowego pochodzenia niezwierzęcego. Wyłącznie do użytku jednorazowego. Nasz usieciowany kwas hialuronowy pobudza mechanizm fizjologiczny naturalnie występującego w tkance podskórnej HA do wydłużonego czasu działania i utrzymania efektu. HA Dermfiller zawiera, tak jak naturalnie występujący usieciowany HA, większe i bardziej trwałe cząsteczki o podobnych właściwościach lepkosprężystych i biokompatybilnych, które wypełniają tkanki na jeszcze dłużej. Rozległa struktura sieciowa cząsteczek kwasu w połączeniu z dużą ilością wody tworzy wiązania wodorowe. które stanowią swoistą matrycę dla ciała, jednocześnie pełniąc funkcję regulatora ciśnienia osmotycznego i makrocząsteczek oraz tworząc barierę fizyczną, a przez to właściwie ukierunkowując działanie komórek. Cząsteczki kwasu HA pełnią różne role w zależności od tkanki, w której się znajdują: w skórze chronią komórki przed utratą wody; w stawach nawilżają powierzchnię kostną (swoista substancja smarna), w ścianach naczyń są głównym regulatorem przepuszczalności. Ponadto, jako elektrolity polanionu, cząsteczki te są w dużej mierze naładowane ujemnie, przez co świetnie regulują stężenia jonów dodatnich i ujemnych, a także kontrolują aktywność enzymów.

about img

HA Dermfiller przeznaczony jest do zwiększania lub przywracania objętości tkanek podskórnych. Pochłania wodę z otaczających tkanek, zwiększając tym samym swoją objętość i sprawiając, że skóra jest odprężona i ponownie ujędrniona. Ponadto, doskonale leczy oznaki starzenia się skóry, wygładza fałdy, łagodzi bruzdy i blizny spowodowane nadwrażliwością tkanki miękkiej lub będące efektem niektórych chorób, a także napina kontury twarzy. Jego zastosowanie terapeutyczne to: korekta wad powstałych po zaburzeniach medycznych i chorobach, urazach lub zabiegach chirurgicznych. Preparat może być także stosowany do usuwania skutków lipoatrofii powstałej na skutek HIV, bliznowacenia, efektów chirurgicznego lub urazowego uszkodzenia czaszki, poprawy asymetrii twarzy (np. naprawa asymetrii ust po korekcji chirurgicznej u osób z rozszczepem wargi i nieprawidłowym ułożeniem powiek).

about img

Według badań klinicznych prowadzonych w okresie 24 tygodni, w miejscach takich jak linie nosowe, zmarszczki czoła, zmarszczki glabelli, blizny, wgłębienia na twarzy nastąpiła widoczna poprawa stanu skóry w granicach 65,1% - 82,09%. Rodzaje preparatów (Fine, Derm, Deep Lips, Deeper i Sub-Q) podzielone zostały w zależności od grubości fałdu skórnego i głębokości wgłębień w tkankach miękkich. Czas trwania kuracji zależy od wielu czynników: rodzaju uszkodzenia; naprężenia skóry w miejscu wstrzyknięcia; głębokości implantu w tkance; techniki wstrzyknięcia, itp. Im poważniejsze uszkodzenie tkanki tym trudniejsza jej naprawa i regeneracja.