Jett Plasma Lift medical

Urządzenie medyczne stanowi przenośny niskonapięciowy elektroakutor na prąd stały. Jest to urządzenie medyczne stosowane do leczenia skóry, usuwania krwawienia z małych naczyń kapilarnych, usuwania małych brodawek i eliminowania czerwonych żyłek, naczynek, trądziku i plam pigmentacyjnych. Pomaga to również w usuwaniu blizn i rozstępów.

Wyżej wymienione efekty są osiągane przy pomocy "iskry" wytwarzanej przez prąd stały. Ten rodzaj wyładowania generuje ciepło, które ogrzewa skórę i usuwa pożądane schorzenia. Jest to fulguracja prądem stałym (od łacińskiego Fulgur - piorun), która została wykorzystana po raz pierwszy w 1982 roku do ablacji węzła AV. Przez wiele lat, fulguracja prądem zmiennym była wykorzystywana do elektrokoagulacji różnych wypukłości skóry lub brodawek. Generowane iskry w fulguracji prądu zmiennego działają na stosunkowo dużej powierzchni 1 cm2. W przeciwieństwie do tego, Jett Plasma Medical wykorzystuje fulgurację prądu stałego na obszarze przepływu iskry 1mm2, co jest wielką zaletą ze względu na jej dokładność w usuwaniu niepożądanych uwypukleń skóry lub brodawek bez uszkodzenia okolicznych tkanek.

Za pomocą wyładowania wysokiego napięcia około 5 kV, pomiędzy końcówką urządzenia a połączoną elektrycznie (z urządzeniem) skórą pacjenta, w odległości 2 mm między wierzchołkiem a skórą (w utrzymaniu stałej odległości pomaga aplikator) generowana jest iskra z efektem korony wokół. Aby wygenerować iskrę, powietrze (zawierające wolne elektrony) musi wchłonąć dużą ilość energii, prowadzącej do załamania powietrza, które przestaje być izolatorem i zaczyna przewodzić prąd elektryczny – stąd powstaje iskra. Powietrze jest zjonizowane i powstaje plazma

W przypadku fulguracji, generowane są wyładowania, co oznacza, że gaz jest jonizowany i powstaje plazma. Jest to warunek konieczny ale niewystarczający sam w sobie.

HIFU - czyli High Intensity Focused Ultrasound

To bardzo mocna i silnie skoncentrowana wiązka energii ultradźwiękowej dostarczana do głębokich warstw skóry – SMAS.

Zabiegi z zastosowaniem fal HIFU są wyjątkowo skuteczne. A efekty po zabiegu można porównać z rezultatami operacji plastycznej. W porównaniu z innymi zabiegami (fale radiowe, laser, laser frakcyjny, E-light, IPL) fala HIFU dochodzi do głębszych warstw skóry. I dlatego jest skuteczniejsza a efekty utrzymują się znacznie dłużej.

about img

Dla kogo zabieg?
Zabieg nadaje się dla każdego rodzaju skóry, na której widać oznaki starzenia: zwiotczenie,
zmarszczki, tzw. chomiki, linia marionetki, opadający owal twarzy, zwisający podbródek.
Polecany przede wszystkim osobom, które oczekują spektakularnych efektów bez ingerencji
chirurga plastyka. W efekcie:

  • następuje widoczna już po pierwszym zabiegu znaczna poprawa napięcia skóry,
  • widoczny efekt liftingu – uniesione policzki, znaczne zmniejszenie tzw. chomików, podniesiona linia brwi, mniej obwisły podbródek,
  • zwiotczała skóra na ciele (brzuch, ramiona, dekolt, uda) ulega znacznej poprawie i obkurczeniu.

Po zabiegu jeszcze przez okres około 2-6 miesięcy skóra stymuluje wzrost włókien kolagenowych. Efekty utrzymują się przez około 18 miesięcy po zabiegu.

W naszej ofercie mamy aparat HIFU 1D oraz nowość HIFU 2D

HIFU 1D - aparat generuje wiązkę fali ultradźwiękowej w jednej linii po 11 punktów. W zestawie jest 5 kartridży o różnej długości fali:
3 kartridże na twarz:
DS-1.5- -- 1.5mm Cartridge
DS-3.0- -- 3.0mm Cartridge
DS-4.5- -- 4.5mm Cartridge
2 kardridże na ciało do redukcji tkanki tłuszczowej i ujędrniania:
DS-8- -- 8mm Cartridge
DS-13- -- 13mmCartridge

HIFU 2D - aparat generuje nie jedną tylko 10 linii po 11 punktów każda. Różnicę pokazuje poniższe zdjęcie.

about img

Zabieg z użyciem aparatu HIFU 2D wykonuje się szybciej. Efekty są takie same jak przy użyciu
aparatu HIFU 1D. Dodatkowo HIFU 2D posiada większą gamę kartridży:
3 kartridże na twarz:
DS-1.5- -- 1.5mm Cartridge
DS-3.0- -- 3.0mm Cartridge
DS-4.5- -- 4.5mm Cartridge
5 kardridży na ciało do redukcji tkanki tłuszczowej i ujędrniania:
DS-6-- - 6mm Cartridge
DS-8- -- 8mm Cartridge
DS-10-- - 10mmCartridge
DS-13- -- 13mm Cartridge
DS-16-- - 16mmCartridge

Każdy kartridż ma 10 000 strzałów.

EFEKTY PO 1 ZABIEGU

about img
about img


about img