Jett Plasma Lift medical

Urządzenie medyczne stanowi przenośny niskonapięciowy elektroakutor na prąd stały. Jest to urządzenie medyczne stosowane do leczenia skóry, usuwania krwawienia z małych naczyń kapilarnych, usuwania małych brodawek i eliminowania czerwonych żyłek, naczynek, trądziku i plam pigmentacyjnych. Pomaga to również w usuwaniu blizn i rozstępów.

Wyżej wymienione efekty są osiągane przy pomocy "iskry" wytwarzanej przez prąd stały. Ten rodzaj wyładowania generuje ciepło, które ogrzewa skórę i usuwa pożądane schorzenia. Jest to fulguracja prądem stałym (od łacińskiego Fulgur - piorun), która została wykorzystana po raz pierwszy w 1982 roku do ablacji węzła AV. Przez wiele lat, fulguracja prądem zmiennym była wykorzystywana do elektrokoagulacji różnych wypukłości skóry lub brodawek. Generowane iskry w fulguracji prądu zmiennego działają na stosunkowo dużej powierzchni 1 cm2. W przeciwieństwie do tego, Jett Plasma Medical wykorzystuje fulgurację prądu stałego na obszarze przepływu iskry 1mm2, co jest wielką zaletą ze względu na jej dokładność w usuwaniu niepożądanych uwypukleń skóry lub brodawek bez uszkodzenia okolicznych tkanek.

Za pomocą wyładowania wysokiego napięcia około 5 kV, pomiędzy końcówką urządzenia a połączoną elektrycznie (z urządzeniem) skórą pacjenta, w odległości 2 mm między wierzchołkiem a skórą (w utrzymaniu stałej odległości pomaga aplikator) generowana jest iskra z efektem korony wokół. Aby wygenerować iskrę, powietrze (zawierające wolne elektrony) musi wchłonąć dużą ilość energii, prowadzącej do załamania powietrza, które przestaje być izolatorem i zaczyna przewodzić prąd elektryczny – stąd powstaje iskra. Powietrze jest zjonizowane i powstaje plazma

W przypadku fulguracji, generowane są wyładowania, co oznacza, że gaz jest jonizowany i powstaje plazma. Jest to warunek konieczny ale niewystarczający sam w sobie.

Jedyna plazma na rynku z 2 penami zabiegowymi:

  1. Bez użycia elektrody biernej – niechirurgiczna blefaroplastyka powiek, usuwanie narośli, brodawek, tłuszczaków.
  2. Z użyciem elektrody biernej – zabieg odmładzający, silny natychmiastowy lifting, poprawa jędrności, nawilżenie, likwidacja blizn i rozstępów.

Można  wybrać w jakim trybie chce się pracować.

PlasmaPen® ma też kilka innowacyjnych rozwiązań technicznych, które nie występują w innych tego typu urządzeniach:

  • ergonomiczna rączka (pen) – bardzo lekka, niedużych rozmiarów. Pen dodatkowo posiada „kołnierzyk”, który zabezpiecza przed dotknięciem dłonią głowicy w trakcie pracy aparatu,
  • rozmiar rączki pozwala na swobodną pracę pod lupo lampą,
  • płynna regulacja mocy bez potrzeby wyłączania trybu pracy w aparacie. Oznacza to, że można zmieniać moc zarówno w trybie pracy aparatu (czyli w trakcie wykonywania zabiegu) jak i w trakcie trybu pausa/stop,
  • uwaga! nasz aparat posiada licznik rzeczywistej pracy plazmy w trakcie zabiegu. Licznik pokazuje czas, tylko kiedy skutecznie wytworzyliśmy wiązkę plazmy. Możemy więc sprawdzić ile czasu opracowywaliśmy daną powierzchnię, powiekę itp.,
  • panel dotykowy,
  • kabel zasilający oraz kabel od uziemienia podłączany jest do bazy aparatu. Nie przeszkadza więc nam nic w trakcie zabiegu w postaci wiszących przewodów. To rozwiązanie powoduje, że mamy dużo większą odległość od źródła zasilania do stanowiska pracy oraz odpowiednio długi przewód od bazy do miejsca wykonywania zabiegu – pacjenta. W 100% jest zapewniona pełna swoboda ruchów,
  • w podstawowym zestawie są 3-4 głowice zabiegowe, którymi można wykonywać: blefaroplastykę powiek górnych i dolnych, lifting, usuwać przebarwienia, zmniejszać rozstępy i blizny, usuwać naczynka.
Na czym polega wykorzystanie zjawiska plazmy w kosmetyce?

Nasz aparat wytwarza kontrolowaną i bardzo precyzyjną wiązkę plazmy poprzez jonizację gazów zawartych w powietrzu. Powstaje niewielki łuk elektryczny, który w kontrolowany sposób zdolny jest do koagulacji skóry w miejscu jego działania.

Ponieważ do koagulacji wykorzystywana jest wiązka plazmy, to zabieg w przeciwieństwie do tradycyjnej koagulacji prądem stałym czy zmiennym, jest prawie bezbolesny, nie powoduje stanu zapalnego, hamuje krwawienie, nie wpływa negatywnie na otaczające tkanki.
Głębokość penetracji naskórka jest bardzo precyzyjna i optymalna, ponieważ plazma sama wyszukuje najwyższe punkty na skórze.

about imgabout img

Zobacz prezentacje video